Desert Operations

Desert Operations, İnternet tarayıcısı üzerinden oynanabilen ücretsiz bir modern savaş oyunudur.

Desert Operations binlerce oyuncuyla oynayabileceğiniz ve modern savaşları konu alan bir stratejik savaş oyunudur. Oyuna küçük bir ülkenin yöneticisi olarak başlıyorsunuz ve giderek güçleniyor, diğer oyuncularla ittifaklar kurabiliyor veya savaşıyorsunuz.

Oyunda kullanılan en önemli kaynak para. Bunu da konutlarınız, rezidanslarınızdan ve gökdelenlerinizden elde ediyorsunuz. Bunun yanında askerlerinizin cephaneye ve askeri araçlarınız için de petrole ihtiyacınız var.

Oyunun ilgi çekici özelliklerinden biri de çoğu binaya ek yapabilmeniz. Örneğin asker yetiştirme binanıza (barracks) Tank Çalışması ve Atış Mesafesi ekleri yaparak geliştirme yapabiliyorsunuz. Gerçi bazen hangi eklentiyi yapmanız gerektiğini bulmanız zor olabilir.

Bunun yanında her bina sadece belli bir yere kurulabiliyor yani oyunun rehberi üniversite kurmanızı söylediğinde doğru noktayı bulmanız gerekiyor

Savaşta piyadeler, tanklar, hava ve deniz araçları kullanıyorsunuz ve birliklerinizin düzenini de belirleyebiliyorsunuz. Bir kez alıştıktan sonra çoğu savaş oyununda pek olmayan strateji öğesi öne çıkıyor.

ASKERİ ÜNİTELER

Piyadeler:

  • Avantajları: Üretimi ucuz ve üretim süresi hızlı, petrol tüketimi yok (deniz piyadeleri dışında) ve şaşırtma manevraları için uygun.
  • Dezavantajları: zayıf saldırı ve savunma değerleri, çok fazla silahın saldırısına maruz kalırlarsa kendilerini savunamıyorlar.

Zırhlı Araçlar:

  • Avantajları: Artırılmış saldırı ve savunma, ortalama intikal süresi, parasına göre dengeli güç ve sabit giderler.Dezavantajları:
  • Petrol tükerimi ve hava saldırılarına karşı zafiyet.

Hava Araçları

  • Avantajlar: Kısa intikal süresi ve düşman saflarına giriş.
  • Dezavantajları: Vasat sabit gider ve petrol tüketimi.

Deniz Araçları

  • Avantajlar: Yüksek hasar ve sabit gider.
  • Dezavantajlar: Araştırma ve satın alma maliyeti yüksek, uzun intikal süresi ve petrol tüketimi.

Ülkenizin başına geçip bir yandan güçlenmeye çalıştığınız bir yandan da diğer ülkelere karşı kendinizi savunduğunuz veya onlarla çatıştığınız stratejik bir savaş oyunu olan Desert Operations oyununu online olarak İnternet tarayıcınızdan oynayabilirsiniz. Herhangi bir kurulum gerektirmez.


Tür: Savaş Oyunu


Firma: Playzo