Shaiya
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
08.05.2015
Toplam İndirme
2768
Üretici Firma
Aeria Games
Uyumlu Sistemler
Windows

Shaiya

MMORPG Oyunu

Shaiya farklı zorluk derecelerinde oynanabilen, Elf ve Vail ırkkları arasındaki çatışmayı konu edinen popüler bir MMORPG oyunudur.

Oyun Hakkında

Shaiya fantastik bir dünyada geçiyor. Bu dünyanın antik çağlarında Tanrıça Etain Dragons, Nordein ve Dumianas olmak üzere üç ırk yaratmış. Dumianas kibirlikleri ile tanrıçayı sorgulamışlar ve inançsızlık yüzünden zayıflayınca Dumianas tanrıçayı öldürmüş. Ruhu iki parçaya ayrılmış. Tanrıça gidince diğer tanrılar gelmiş ve canavarlar yaratarak Teos adlı bu dünyayı ele geçirmek için saldırıya başlamışlar. Dragons ise saklanmış. Karmaşa sona erdiğinde Teos'u gözeten iki Tanrıça kalmış. Dumianas ırkından kalanlar ikiye bölünmüş ve her biri yeni tanrıçalardan birini takip etmiş. İşte oyun temel olarak bu ikiye ayrılan Elf ile Vail ırklarını ve aralarındaki çatışmayı anlatıyor. Bu çatışmaya daha sonra insanlar da katılıyor ve Elflerle ittifak oluyor ardından Nordein yeniden ortaya çıkıyor ki onlar da Vail ile müttefik oluyor.

Zorluk Dereceleri
Shaiya'yı diğer MMO'lardan ayıran ana özelliklerden biri çeşitli zorluk derecelerinin olması. Oyun çeşitli zorluk derecelerine bölünmüş durumda.

  • Kolay modun seviye sınırı 30 ve her yeni seviyede diğerlerine göre daha az deneyim puanı alıyorsunuz. Bazı yetenekler ve eşyalar bu modda kullanılamıyor.
  • Normal zorluk derecesinde ise çoğu oyuncu için standart olarak belirlenmiş. Deneyim ve yetenek puanları standart bir oranda alınıyor.
  • Zor oyun modunu açabilemek için normal modda en az bir karakteri 40. seviyeye getirmiş olmanız gerekiyor. Bu modda ekstra yetenekler ve görevler bulunuyor ancak deneyim kazanmak normal moda göre 4 kat daha fazla zaman alıyor.
  • Ultimate adlı son zorluk derecesi ise ancak hard yani zor modda rn az bir karakteri 40. seviyeye getirdiğiniz açılıyor. Bu modun zorluk derecesi zor mod ile aynı ayarda ancak çok önemli bir farkla. Bu modda ölürseniz ve 3 dakika içinde başka bir oyuncu sizi diriltmezse ölüm kalıcı oluyor ki bu da oyuna tümüyle ayrı bir hava katıyor.

Taraflar
Yeni oyuncuların karakter seçmeden önce iki taraftan birini seçmesi gerekiyor. Söz konusu taraflar savaş halinde olduğu için diğer tarafın oyuncuları ile konuşamıyorsunuz. Bir tarafta herhangi bir karakteriniz varken öbür taraftan karakter açamıyorsunuz. Seçtiğiniz taraf karakterinizi açabileceğiniz ırkları belirliyor.

Oyunun bir diğer dikkat çeken özelliği de Tanrıçanın Kutsaması (Blessing of The Goddess). Oyundaki taraflar PvP çarpışmaları sırasında rakiplerini öldürerek veya düşmana ait şeyleri yok ederek özel puanlar kazanıyor. Bu puanlar oyunculara çeşitli bonuslar kazandırıyor. Ne kadar çok PvP puanı toplanırsa o kadar önemli bonuslar alınıyor.

Ekran Görüntüleri

Shaiya
Shaiya
Tümünü Göster