World of Tanks
Ekran Görüntüleri

Güncelleme Zamanı
15.02.2016
Toplam İndirme
87690
Üretici Firma
Wargaming.net
Uyumlu Sistemler
Windows

World of Tanks 8.9

Tank Oyunu

World of Tanks, tankları kullanarak savaş yapılan heyecanlı bir tank oyunudur.

Oyun Hakkında

World of Tanks, oyuncuları bir tank başına geçirerek dar koridorlardan alıp geniş alanlara götürüyor. Oynanış olarak Counter-strike gibi oturum esaslı olan World of Tanks'ta da bir oyun açılıyor ve karşı ve taburunuzdaki tanklarla beraber çarpışarak düşman tankları yok edene kadar savaşıyorsunuz.

Gerçekçi bir oynanış sunan oyun güçlü bir savaş makinesi kullandığınızı hissettiriyor. Savaşta şans da bir rol oynasa da başarılı olabilmek için hem tankınızı sürmede hem de nişan almada ustalaşmanız gerekiyor. Ayrıca oyunda zırh, top mermisi ve tankların güçleriyle ilgili faktörler de oyuna derinlik kazandırıyor.

Oyundaki tanklar teknolojik katmanlar ayrılmış. Var olan tankınız için çoğu geliştirme seçeneği araştırıyor, ardından üst seviye tankı araştırıyor ve bunun sonunda tankı satın alıyorsunuz. Başlangıçta hızlı ilerleyen bu süreç üst katmanlarda yavaşlıyor ve daha güçlü bir tank elde edebilmek için daha çok oynamanız gerekiyor.

Düşük seviye tankların üst seviyedekileri avlaması oldukça güç ama World of Tanks oyuncuları tankların seviyesine göre dengeli olacak şekilde oyuna yerleştiriyor. Tabii bu bazen güçlü rakiplerle karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor.

Oyunun çoklu oynanışına katkı yapan en önemli etmenlerden biri başarılı haritaları. Oyunda tankınızla karşı tarafa üstünlüksağlamak için araziyi avantajınıza kullanmalısınız.

Tank similasyonu ile FPS tarzını buluşturan World of Tanks Windows işletim sistemine sahip PC'lerde oynanabilir. Oyunda formu doldurup üye olduktan sonra mail adresinize gelen onay mailini aktive ederek üyelik tamamlanmaktadır. Oyunu oynamak için client dosyasını indirip bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir.

Minimum sistem gereksinimleri;

İşletim Sistemi: Windows 2000/XP/Vista/7

İşlemci (CPU): Intel 2.2 GHz yada benzeri AMD Modeli

Bellek (RAM): Windows 2000/XP için minimum 1.5 GB , Windows Vista / 7 için 2 GB

Gerekli hard disk alanı: En az 3.5 GB

Ekran kartı: Shader Model 3.0 GeForce 6800GT 256 MB of RAM / ATI X800 256 MB RAM, DirectX 9.0c

Ses kartı: DirectX 9.0c uyumlu

Ekran Görüntüleri

World of Tanks
World of Tanks
Tümünü Göster